Hayat!

Hayat!

/ 28.06.2017 / / 0 Yorum

Hayat! Bir nefes aldığın ve verişine kadar başka bir anının içine süzüldüğün milyonlarca an´dan ibaret! Görebildiğimiz, bilebildiğimiz, dokunabildiğimiz an´lar belki de sadece bir sonraki olayın, konunun, duyunun, duygunun içine daldığımız an´a kadar sürmekte. Asır gibi gelen her bir yıl belki de gözlerimi açıp kapadığım an kadar kısa. Büyümek ve gelişmek belki de bir dakika! Ya yaşımızı ifade eden yıllar yalnızca dakika hızındaki bir an´ın karşılığıysa, ya her bir kırışıklık bir an kadar hızlı yerleşiyorsa yüzümüze!

Farkındalığımız bir an kadar kısa! Bir duyguyu doyasıya yaşamamıza müsaade edilen zaman bir sonrakinin gelip yerleştiği an´a kadar, hepsi bu! 

Ne geçmeyen yara var, ne göçmeyen kuş, ne bitmeyen yol var ne tükenmeyen söz. 
Gel de tadını çıkar! Her bir duygunun kendisi olacak kadar küçük yaşamlardan oluşan bir illüzyon içindeyiz. 
Al ve kucakla, bu andaki göz yaşını, kalbinin ürpertisini, içinin kıpırtısını, öfkenin ateşini, korkunun soğuk duvarlarını, varlığının tüm titreşimini al ve sar!

Sana yaşadığını hissettiren alanlar birinden diğerine geçen an´ların sadece toplamı. Ne hep acı çektin, ne her gün güldün. al hadi hepsini, topla gel, say kaç yıl olmuş, kaç gece olmuş, kaç mevsim geçmiş ve sen ne kadar yaş almışsın o değil aslolan, asıl ne kadar yaşamışsın izin verip kendine!

Varlığımı hissettiren her duyguya şükranla..

Neval Aras

N