Gökçe Ceren AKYILDIZ / Çocuk, Gençlik ve Ergen Yogası Eğitimleri Direktörü

Gökçe Ceren  AKYILDIZ

Gökçe C. Akyıldız, 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden; 2003 yılında Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; farklı özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış olup, Uluslararası Tiyatro Festivallerine katılmıştır. Ayrıca televizyon ile ilgili bazı projelerde yer alarak birçok kısa filmde oynamıştır. Daha sonra okullarda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında  Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamlamıştır. 

‘Storytelling’ (Hikaye Anlatıcılığı) üzerine Nazlı Çevik Azazi ile çalışmış olup, Spolin Tekniği üzerine ileri seviye eğitimlerini Ege Maltepe ile tamamlamıştır.

5 yıl boyunca çeşitli anaokullarında yaratıcı drama ve çocuk yogası dersleri vermesinin yanı sıra; yaratıcı drama ve ses, nefes, diksiyon eğitimi vermiştir.

2013 yılından beri ‘Özel İhtiyacı Olan Çocuklarla’ (Otizm, Serebral Palsi, Down Sendromu) çalışmakta olup, yoga ile onlara bir alan açmaya ve destek vermeye devam etmektedir.

Godfrey Devereux, Sudaka, Meghan Curie, Zeynep Çelen, Çağ Rical Gürle, Çetin Çetintaş  ;meditasyon ve çeşitli yoga pratikleri ve disiplinleri üzerine çalıştığı eğitmenlerden bazılarıdır.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimini Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Eğitimini Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Hocalar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimi’ni Berivan Arslan Sungur ile tamamlamış olup; Banu Çadırcı’nın 100 saatlik Yoga Terapi Hocalık Eğitimi’ne halen Cihangir Yoga’da devam etmektedir.

Çocuk Yogası ve Hamile Yogası derslerine halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup; 2015 Senesi’nden beri Annezen ve Nefes Yoga’da Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimleri vermektedir.