• Dersler

  TEMEL YOGA I :

  Temel asana, hiza prensiplerine ve nefesin asana pratiği içerisindeki kullanımına odaklanılır. Nefes ve hareketin uyumunu yakalayabilmek, asanaları böylece pratik etmek bu derslerin ana temasıdır. Bununla birlikte, zamanla, her bedenin kendine uygun hizası yerleşecek, nefes kullanımı ile meditasyonun asana ile nasıl birleştiğini deneyimleme şansınız doğacaktır. Farklı beden hareket sistemlerine dair uzun yıllar deneyimlere sahip, güçlü ve / veya esnek bir bedene sahip olsanız bile, yoga ile tanışırken öncelikle temel derslere girmenizi ve bir süre bu dersleri deneyimlemenizi öneriyoruz.

 • Dersler

  TEMEL YOGA II :

  Bu derslere temel hiza prensiplerinin pekiştirildiği ve bedenin bu hareket sistemine adapte olduğu Temel 1 derslerinden sonraki ve daha akışkan sınıflara geçmeden evvelki bir geçiş, bir öğrenme, pekiştirme süreci olarak bakılabilir. Temel 2 derslerinde, asanalar, zorluk derecesi ya da bedeni etkileyen belirli bir bölgeyi çalıştırmaları açısından gruplanıp, yine nefes ve meditasyon ile harmanlanarak öğrenciye pekiştirici bir kurgu ile sunulur. Amaç, hareketli, akışkan ya da asana içinde kalış sürelerinin uzun olduğu dersler öncesinde bedeni ve zihni o derslere adapte olabilmeye daha güvenli bir yolla hazırlamaktır.

 • Dersler

  AKIŞ :

  Asanalar arası geçişlerin temel derslere göre daha akıcı şekilde gerçekleştiği derslerdir. Öğrenci artık pozu algılama, bedenini boşlukta o asana içinde nasıl konumlandıracağını düşünme fazlarından çıkarak nefesi ile hareketin ritmi arasındaki ilişkiye daha hakim olmalıdır. Nefesin ritmi ile beden zihin koordinasyonundaki reaksiyon hızı, bu derslerin hem temeli hem sonucudur. Asana uygulaması, bu derslerle birlikte akışkan bir derinlik kazanırken, meditasyonun anlamı değişmeye başlar.
   

 • Dersler

  POWER YOGA :

  Dinamik ve daha statik şekillerde uygulanabilir. Asanaların zorluk derecelerinin diğer derslere göre artması mümkünken, güç etkisini temel asanaların derinleştirilmesi ya da pozun içindeki kalış süresi ile doğru orantılı şekilde de gösterebilir. Bu derslere katılabilmek için, ileri seviye bir yoga pratiğinden çok, yoga pratiğine ileri seviye bir bakış açısının varolması etkili olacaktır. Bu farkındalıkla yapılan power yoga dersleri sonrası, güç ve esneklik dengesi ile bütün beden dengesinin sağlanması amaçlanır ve beden kendi potansiyelinin keşfini ve değişimini takip edebilir.

 • Dersler

  CORE BALANCE :

  Farklı yönlerden bakıldığında, gerek cinsiyet, gerekse de beden tiplerindeki değişikliklerine göre her kişideki core (ana merkez, çekirdek yönetici alan) bölgesi değişiklikler göstermektedir. Bu derslerde ele aldığımız tema, bedenin tüm bölgeleri arasındaki ilişki, denge, reaksiyon hızı ve koordinasyondur. Core Balance dersleri, öncelikle, bedenin ekseni olarak kabul ettiğimiz omurgayı güçlendirir. Omurganın doğru kullanımı ile daha sağlıklı beden koordinasyonu ve bedende dengeli iş bölümüne odaklanılır. Kuvvet, denge ve esnekliği her bedenin potansiyel sınırlarına kadar arttırmaya yoğunlaşan dinamik akışlar ya da süreli statik kalışlar içerir.

 • Dersler

  YİN YOGA :

  Temel asanalar içerisinde uzun süre (3-5 dk.) kalınarak, o asananın etkilediği bölgeyi esneten derslerdir. Asanalar içindeki kalışlarla derin fiziksel açılmalar sağlanmasının yanısıra yavaşlamayı ve yavaşlamanın bedende yarattığı duygusal etkileri de içinde barındıran derslerdir. Bedeni, kasları esneten ve güçlendiren ardışık mekanik kasılmalardan farklı olarak çalıştırır, bağ dokulara böylece daha etkili şekilde odaklanılır. Herhangi bir deneyim gerektirmeden katılabileceğiniz derslerden biri olmakla birlikte, özel fiziksel durumlarınızı her ders öncesi olduğu gibi bu derslerin öncesinde de eğitmenimize bildirmeniz iyi olacaktır.

 • Dersler

  MEDİTASYON :

  Meditasyon, kelime anlamı olarak, aslında uygulaması çok kolay sanılan, fakat günlük yaşam pratiğinde bir o kadar zor olduğu hemen hepimiz tarafından tecrübe edilen, belki de hayatımız boyunca keşfinde olduğumuz bir kavram. An’da olmak deneyimi! Bu cümleyi okuduğunuz an bile, başka bir an, bir önceki cümlenizin sizin süzgecinizden geçtiği andan.
  Derslerimizde meditasyon teknikleri en temel halleriyle öğretilir. Uygulanan meditasyon tekniklerinde genellikle, an’da olduğumuz gerçeğine bizi taşıyan en yakın bağlantımız, nefes’e odaklanılır.
  Herhangi bir tecrübe gerektirmez. Hatta tecrübe ile güçlenmez, an’da ne varsa o yaşanır. En sık uygulanan şekli olan oturma meditasyonu, fiziksel olarak yavaşlamaya destek olurken, beden zihin koordinasyonunun gelişimine destek verir. Fazla ya da az uyarılan sinir sistemi böylece dengelenerek, optimum düzeyine ulaşır; bu da bedeni bütünsel dengeye taşımaya yardımcı olur.

 • Dersler

  MINDFUL TERAPİ :

  Mindful Therapy dersleri, beden hareket sistemlerinin farklılığı ve çeşitliliğinin, sinir sistemi ve farkındalık üzerine etkisini temel alır. Birincil odak noktası, bedenin altıncı zekası da denilen proprioceptionun mevcut durumu ve potansiyelinin keşfedilmesidir. Bu keşif, her bir derste Zen zihninin “yeniden ve her yinelemede farklı şekilde” temel prensibini uygularken, uyguladaığı beden hareket sistemi farklı ya da karma olabilir. Amaç, hedef bir hareket değil, hareketin kendisi olma halidir. Hareketin içindeki hale dair gözlem, duyuların iç ve dış aktarımının hal içindeki etkisi bu derslerin en önemli etkileri arasındadır. Zihnin kalıpları bedenin sınırlarından farklı bir yerde aranmaz.

 • Dersler

  CHI-GONG :

  Çok genel tanımlamasıyla yaşamsal enerjilerin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmaların genel adıdır. Yaşamsal enerji, insanın yaşaması için gerekli olan ve her şeyde bulunduğu kabul edilen ‘’chi’’ enerjisini anlatır. Chi-Gong belli duruşlarda durağan halde enerji akışı üzerinde odaklanarak uygulanabildiği gibi, solunum teknikleriyle birlikte nefesle uyumlu bir halde beden devinimleri esnasında enerjiyi kollar, bacaklar ve deri yüzeyi gibi bedenin dış bölgelerinde üretip enerji hatları ve iç organlara yönlendirmek şeklinde de uygulanabilir. Dersler her seviyeye uygun olup, daha önceden pratik bilgiye sahip olmanız gerekmemektedir.

 • Dersler

  MAT-PİLATES :

  Bedeni kendi nefes ritmi ile çalıştıran sistemlerden biri olan pilates dersleri, beden bütünlüğü ile güç ve esneklik dengesinin sağlanmasına odaklıdır.
  Beden merkezi olarak kabul edilen omurga ve çevresinin güçlendirilmesi ile tüm bedenin doğru kullanımına etki etmeyi amaçlar. Böylece beden, merkezden uçlara doğru, sağlam bir temel üzerinde yeniden merkezlenir. Mat pilates derslerine katılmak için yalnızca stüdyomuza gelmeniz yeterli olacaktır, herhangi bir deneyim gerektirmemektedir.

 • Dersler

  HAMİLE YOGASI :

  Hamilelik dönemi boyunca, anneye fiziksel anlamda güç ve esneklik katarken, anne ve bebek arasındaki iletişimin gücü ve esnekliğine de katkıda bulunur.Asanalar ve nefesin kullanımı, bebeğin yerleşimi, büyümesi, hamilelik süreci ile gerçekleşen fiziksel ve hormonal değişimleri destekleyici ve farklı açılardan kolaylaştırıcı etkiler yaratırken, bir yandan da sakinleştirici bir etki ile anneyi bambaşka bir yoldan rahat bir doğuma hazırlayan bir süreç de olabilir. Bu derslerin güzel etkileriyle buluşmadan önce, özellikle de henüz hiç yoga ile tanışmamışsanız, doktorunuza da danışmanızı öneriyoruz.

 • Dersler

  ÇOCUK YOGASI :

  Çocuklar değişime bilişsel olduğu kadar fiziksel olarak da yetişkinlerden daha açıktır. Bu durum, dışardaki etkileri alış şekilleri ne kadar doğru ve gerçekçi ise o kadar olumlu şekillenir. Çocuk yogası, çocukların hayal dünyalarını geliştirirken, kelime dağarcıklarını genişletir, sosyalleşmelerine katkıda bulunur. Deneyimli ve gelişimsel anatomiye hakim eğitmenler eşliğinde yaptıkları fiziksel pratiklerle de, yine kendi potansiyelleri dahilinde güç, esneklik, denge, koordinasyon, konsantrasyon ve kazanımı noktasında çocukluk yıllarının çok etkili olduğu reaksiyon hızı gelişir, pekişir. Deneyim gerektirmeyen, deneysel bu alana, çocuklarınızı gönül rahatlığı ile getirebilirsiniz. Çocuk yogası sınıflarımız, yaş aralıkları dikkate alınarak açılmaktadır.

 • Dersler

  ANNE- BEBEK YOGASI :

  Anne - bebek yogası,  annenin ve bebeğin birlikte eğlenerek, oyunlar oynayarak, şarkılar ve mantralar söyleyerek fiziksel aktivitelerin de bir arada olduğu eğlenceli bir derstir.  Ders sırasında bebeklere gaz çıkarmak, kusmak, ağlamak, uyumak serbesttir. Düzenli yapılan anne ve bebek yogası; annenin sosyal hayata adaptasyonuna yardımcı olurken, bebeği de fiziksel anlamda güçlendirir, sinir sistemi, sindirim sistemi ve dolaylı olarak çalışan tüm fonksiyonel sistemlerini uyarır. Anneler, bir ders içinde, tüm gün bebekleri ile harcadıkları zamandan daha kaliteli bir zaman geçirirler. Ve dersin en önemli yanı; annelerin benzer şeyleri yaşayan başka annelerle birlikte zaman geçirerek; paylaşım yapmalarına, birbirlerine destek olmalarına  ve rahatlamalarına yol açar.