Ayca Yılmaz ve Nur Sakallı ile Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı

Ayca Yılmaz ve Nur Sakallı ile Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı

3-6 Ocak 2019 / SensingBodyAcademy, Antalya

SensingBodyAcademy Ayca Yılmaz ve Nur Sakallı ile Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı / 40 Saat

Hamile Yogası Hocası olup, anne adaylarının rahat ve sağlıklı bir hamilelik geçirmelerini, doğuma doğru içsel güçleri ile buluşmalarını sağlayabilir, anneliğe güvenle geçişlerini yoga aracılığı ile destekleyebilirsiniz.

Tarihler:

3 Ocak 2019
Ocak 2019
Ocak 2019
Ocak 2019


Buluşma Saatleri:

09:30-17:30


Stüdyo: 

SensingBodyAcademy, Antalya


Eğitim Ücreti:

2100 TL + KDV 
1800 TL + KDV (erken ödemelerde geçerlidir)
*Ödemelerde Kredi Kartına taksit seçenekleri için lütfen bize ulaşın. 

Erken Ödeme son tarihi 15Ağustos 2018 


Programın Amacı:

Hamilelik kadınların beden ve duygularıyla derin bir ilişki içine girdikleri bir dönem. Bu dönem kendilerini daha yakından tanımaları için güzel bir fırsat sunuyor. Yoga, hızla gerçekleşen fiziksel ve psikolojik değişimleri fark etmek, taşıyabilmek, kabullenmek ve değişimlerle rahat olabilmek için uygun ortam sağlıyor.
Hamilelikte yoga, beden ağırlık merkezinin değişmesiyle ortaya çıkabilecek bel, boyun, sırt ağrıları, kramplar gibi sorunların hafifletilmesi için idealdir.

Hamile yogası derslerinde, hamileliğin doğasından gelen yavaşlama ve içselleşme seslerine kulak verip yoga kendini yenilemek ve dönüştürmek için bir araç olarak kullanabilir.
Meditasyon ve yoga, beden, zihin ve ruh bütünlüğü üzerine bir çalışma sunuyor. Endişelerden uzaklaşarak o anda mevcut olma çalışmaları anne adaylarını heyecan verici doğum anına ve anneliğe keyifli bir farkındalıkla hazırlıyor.

Araştırmalar yoganın stres hormonlarında düşüş yarattığını da kanıtlıyor. Düzenli yoga uygulaması, stres bağlantılı fiziksel ve ruhsal sorunlarda azalma yaratarak, hayatıyla bütünleşmiş, özgür, sağlıklı bireylerin oluşumuna yardımcı oluyor. Bugün bazı hastanelerde yoga ve meditasyon tamamlayıcı bir yöntem olarak uygulanmaya başladı bile.


Programın İçeriği:

- Hamileliğin Aşamaları ve Meydana Gelen Değişiklikler
- Hamilelikte ve Doğumda Yoganın Yeri
- Hamile Yogasında Asanalar ve Varyasyonları
- Hamilelikte Pranayama
- Pelvisi Tanımak, Pelvik Taban Egzersizleri
- Sık Görülen Rahatsızlıklar ve Rahatlatıcı Asanalar
- Güvenli Ders Verme/ Ders Planlama
- Doğum Mucizesi
- Bebek ile Bağ Kurmak
- İçsel Güce Odaklanmak
- Zorluklarla Başetmek
- Hamile Yogası Hocasının Özellikleri
- Uygulamalı Dersler ve daha fazlası


Kimler Katılabilir?

Program, 200 Saat Temel Yoga Hocalığı´nı tamamlamış ya da devam eden kişilere açıktır.


Eğitmenler:

Ayca Yılmaz:

Hamile Yogası ve Bebek Yogası Eğitmeni
Doula, Doğuma Hazırlık Eğitmeni
Yoga Alliance E-RYT200, RYT 500

Annezen’in kurucusu, pek çok hamile yoga eğitmeninin yetişmesine ve gelişmesine katkıda bulunan Ayca Yılmaz, ” Keşkesiz Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları” programının yoga ile bütünlüğünü yıllardır, eğitmenlik eğitimi öğrencilerine ve derslerinde buluştuğu anne adaylarına sunuyor. HypnoBirthing® Eğitmenliği Sertifika programının da uygulayıcısı olan Ayca Hocamızın gerek eğitimleri, gerekse de dersleri, deneyiminden ve sahip olduğu harmanlanmış bilgi hazinesinden faydalanmak için tasarlanmış birer aktarım niteliğindedir.


Nur Sakallı:

Doğuma hazırlık eğitmeni
Doğum destekçisi (doula)
Bebek ve hamile yogası eğitmeni 

DOUM Doğuma Hazırlık ve Doğum Sonrası Destek Merkezinin kurucularından olan Nur Sakallı, doula (doğum destekçisi), doğuma hazırlık eğitmeni, hamile ve bebek yogası eğitmenidir. Birthlight ve Childbirth International eğitimlerinin de uygulayıcısı olan Nur Sakallı, aynı zamanda Doğana Doğumda Kadın Hakları Derneği kurucu üyesidir.
Bütün toplum için hayati önem taşıyan bu sürecin daha iyi anlaşılıp desteklenmesi, pozitif ve değerli deneyimler yaşanması için çaba sarf edilmesi gerektiğine inanan Nur Hocamız bütün deneyimlerinin onu bu göreve hazırladığına inanıyor. 


Sertifika:

SensingBodyAcademy katılım belgesi düzenlenecektir. 


Detaylı bilgi ve kayıt için:

antalya@sensingbodyacademy.com / 0533 055 53 96