Ayurveda, Beslenme & Yaşam Uzmanlık Programı

Ayurveda, Beslenme & Yaşam Uzmanlık Programı

15 Kasım 2019- 19 Ocak 2020 / SensingBodyAcademy, Antalya

Ayurveda, Beslenme & Yaşam Uzmanlık Programı
-Kendini Bilme & Kendine Şifa-


Programın Konusu ve Amacı:

Program, yoga eğitmenleri, uygulayıcıları, yeni başlayanlar ve Ayurveda ile kendini tanımak, Ayurvedik anlamda zihinsel ve bedensel olarak farkındalık elde etmek isteyenler için Ayurveda, Beslenme ve Yaşam konularını içerir.

Amaç kişinin önce kendini, kendi Ayurvedik Beden ve Zihin tipini öğrenmesi ve diğer bir kişinin Ayurvedik Beden ve Zihin tipini analiz edebilmesi ile Yoga, Ayurvedik Yaşam Tarzı ve Ayurvedik Beslenme alanlarına bu bilgiler ışığında yaklaşabilme yetisi edinmektir.

Temel Ayurveda bilgisini özümseyeceğiniz ve iyi bir uygulayıcısı olacağınız, bu bilgiler ışığında Yaşam ve Beslenme konularına Ayurvedik bakış açısı ile bakabileceğiniz bir program içerisinde olacaksınız.

Ayurveda’nın yaşamın tümüne olan etkisini ve katkısını, ‘’insan’’ ile olan kuvvetli ve yadsınamaz bağını etkili bir şekilde işleyeceksiniz.


Konu başlıkları aşağıdaki gibidir:

MODÜL 1 (Temel Ayurveda)
* Ayurveda: Tarihi ve Spritüel temelleri
* Ayurveda’ın temeli Samkhya Felsefesi ( 24 Tattva ve 5 Element)
* Üç temel prensip ( Samanya, Vaishesha, Karma )
* 20 Gunas ve özellikleri
* Tridosha ( Vata-Pitta-Kapha ) ve Triguna ( Sattva-Rajas-Tamas)
* Yaşamın üç özü: Prana, Tejas, Ojas
* AMA ve Yaşam Ateşi: Agni
* Şifa Süreci: Hastalıkların aşamaları, semptomlar ve önlemler

Öncelikle modül 1, diğer modülleri almak için ön koşuldur. Diğer modüllerin içinde bulunan tüm konular bu modülde alınan temel üzerine şekillenecektir.
Bu modülde Ayurveda’nın genel olarak tarihi ve felsefesinden bahsettikten sonra Ayurveda’nın olduğu kadar YOGA’nın da temellerini oluşturan SAMKHYA felsefesi konuşulacaktır.
Bu modülde en geniş konu alanı Ayurveda’nın ve yaşamın temelini oluşturan beş element ve burdan ortaya çıkan DOSHA’lara aittir. Ayrıca yine Doshalar kadar önemli olan TRIGUNA (üç guna) bu bölümde derinlemesine araştırılacaktır.
Devam eden süreçte, ikinci ve üçüncü modülün temellerini oluşturacak olan Prana, Tejas, Ojas, AMA ve Agni konuları ile Şifa Süreci, hastalıkların nedenleri ve çözümleri konuşulacaktır.


Tarihler:
15-16-17 Kasım 2019


1. Modülün Bedeli:
700 TL (15 Eylül´e kadar yapılan erken ödemelerde)
800 TL


MODÜL 2
* Ayurvedik Yaşam & WELL-AGING (DINACHARYA - RITUCHARYA)

İkinci modülde Ayurveda’ya göre günlük ve mevsimsel yaşam rutinlerinden, bunların toplam sağlığa etkisi konuşulacaktır. Kişinin bir günlük yaşamına ekleyeceği küçük ve kolay adımlardan ve bunların yapacağı büyük ve köklü değişimlerden derinlemesine konuşulacaktır. (SEÇMELİ)


Tarihler:
14-15 Aralık 2019


2. Modülün Bedeli:
875 TL (15 Ekim´e kadar yapılan erken ödemelerde)
1000 TLMODÜL 3
* Ayurvedik Beslenme (AHARA)

Üçüncü modül her ne kadar ağırlıkla Ayurvedik Beslenme olsa da, alkali yaşam, toksin kavramı, detoks bilgisi, gıda çeşitleri, Ayurvedik mutfak bilgisi ve tarifler, Doshalara göre beslenme, mevsime göre beslenme konuları ele alınacaktır. (SEÇMELİ)


Tarihler:
18-19 Ocak 2020


3. Modülün Bedeli:
875 TL (15 Kasım´a kadar yapılan erken ödemelerde)
1000 TL


NOT:
3 modülü birlikte almak isteyenler için toplam bedel:

2150 TL (15 Eylül´e kadar yapılan erken ödemelerde)
2400 TL


NOT:
Modül 1, diğer modüllere katılmak için mecburidir. Modül 2 ve 3 her ne kadar seçmeli olsa da, 4. Modül olan inzivada yapılacak uygulamalar için bir temel oluşturan niteliktedir.


Kimler Katılabilir:

Yoga eğitmenleri, uygulayıcıları, yeni başlayanlar ve Ayurveda ile kendini tanımak, Ayurvedik anlamda zihinsel ve bedensel olarak farkındalık elde etmek isteyen herkes katılabilir.

İki dönem şeklinde yapmamız halinde, ilk dönem Modül 1’ e ve/veya ilk üç modüle katılanlar, ikinci dönem diğer modüllere katılabilir ve/veya ilk üç modülü ilk dönemde almış ise uygun ücretli kısa bir tekrar eğitimi ile ikinci dönem inzivasına (modül 4) katılabilir.


Yer / Saat:
SensingBodyAcademy, Antalya
3 modülün tamamı Antalya stüdyomuzda, 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.


Detaylı bilgi ve kayıt için:
0533 055 53 96
sehercivitci@gmail.com


Eğitmenimize direkt soru sormak isterseniz:
Mithat UYSAL
0533 715 16 74
mithat.uysal@gmail.com