İdil Tuna ile Ofis Yogası Sertifika Programı / 15 saat

İdil Tuna ile Ofis Yogası Sertifika Programı / 15 saat

13-14 Temmuz 2018 / İstanbul

İş hayatı, mecburiyetler, yoğun çalışma temposu ve stres hepimizin hayatının parçası haline gelmiş gerçekleri arasındadır. 

Peki bu halleri, hayatımızın içinde nasıl dengeye getirebiliriz?

Çalışma ortamınızda sandalyenizi, masanızı hatta duvarları kullanarak uygulayabileceğiniz basit yoga egzersizleri sayesinde bedeninizi hem esnetip hem de güçlendirebilirsiniz. Nefes ve meditasyon çalışmaları yardımıyla zihinsel odaklanma kapasitenizi arttırarak nefes farkındalığınızı geliştirebilirsiniz.


Ofis Yogası Nedir?

Ofis yogası genel olarak iş hayatında sıkça yaşanan ve iş performansını etkileyen motivasyon, stres ve sağlık problemleri gibi sorunlara toplu seanslar ile çözüm aramak ve bu gibi durumlar ile mücadele etmeyi kolaylaştırmak, çalışanların performans ve kalitesini artırmak için şirket sahipleri tarafından çalışanlarına sunulan yoga seanslarıdır.


Programın içeriği:

15 saat sürecek bu programda sinir sistemi ve stres yönetimi, genel anatomi ve somatik uygulamalar üzerine çalışacağız.

- Ofis yogası nedir: Ofis yogasının fiziksel ve enerjetik faydaları

- Sinir Sistemi ve Stres Yönetimi: -Sempatik/parasempatik sinir sistemi

- Stresin olumlu/olumsuz etkileri

- Yoga-nefes-zihin arasındaki bağ

- Farkındalık ve motivasyon

- Nefes Teknikleri ve Meditasyon : Sinir sistemi ve yoga uygulamasının bir parçası olan bu bölümde hem ofis ortamında hem de evde/doğada uygulayabileceğiniz nefes ve meditasyon teknikleri 

- Genel Anatomi ve postür: Omurga, omurga sağlığı, doğru postür, omurganın hareketleri, ideal oturma pozisyonu, omurga bütünlüğü ve bel/boyun sağlığı

- Yoga Pratiği : Ofis ortamında sandalye, duvar ve masa destekli bedeni esneten ve güçlendiren yoga pozlarının yanında yoğun günlerin ardından yerde matın üzerinde bedeninizi ve zihninizi rahatlatan somatik uygulamalar ve restoratif pozlar


Kimler katılabilir?

Bu program hem bu alanda ders vermek isteyen yoga hocalarına, hem de stresli ortamlarda çalışan herkese ve her seviyeye açıktır. 


Programın tarihi:

13 Temmuz 2018
14 Temmuz 2018


Saat:

11:00 - 18:30


Yer:

SensingBodyAcademy, İstanbul


Program Bedeli:

* 730 TL (12 Haziran´a kadar yapılan erken ödemeler için geçerlidir.)
* 850 TL


Serifika:

200 saatlik Temel Yoga Hocalık Programı´nı bitirmiş kişilere, bu programın sonunda 15 saat Yoga Alliance onaylı Sertifika verilecektir.


İdil Tuna kimdir?

Yogaya 2008 yılında ofis ortamında, saatlerce bilgisayar başında yoğun iş temposunun getirdiği stresle mücadele etmek ve duruş bozuklukları ile başlayan ağrılarını azaltmak için başladı. Bedenini şifalandırmaya ve güçlendirmeye başlayan yoga, zamanla hayatının bir parçası haline geldi. Pratiğini yoğunlaştırdığı dönemlerde yoganın hayatına kattıklarını fark edip bu konuda derinleşmeye karar verdi.

İlk eğitimini, Chris Chavez ile tamamladıktan sonra Banu Çadırcı ile Yoga Terapi eğitimine katılıp 3 sene boyunca Banu Hoca´nın asistanlığını yaptı.

Hindistan´a yaptığı ilk yolculuğundan sonra diğer eğitimlerini orada tamamladı. Ayrıca restoratif yoga, çocuk yogası, hamile yogası, pilates gibi destekleyici eğitimler alıp Donna Farhi, Dougles Brooks, Tara Judelle, Seane Corn, Carlos Pomeda, Godfrey Devereux, Konstantinos Kharantiniotis, Danny Paradise gibi önemli hocalarla da teorik atölye çalışmalarına ve pratiklere katıldı. Hedefi, başkalarının da yoga ile tanışıp yogayı hayatının bir parçası haline getirebilmeleri. İdil Tuna´ya göre: ´´herkes yoga yapabilir. Ancak deneyimler değişkendir. Biz de zaten bu farklılıklarla hep birlikte bir bütün olabiliriz.´´ 


Detayl bilgi ve rezervasyon için:

ayse@sensingbodyacademy.com
0537 741 85 82