SensingBodyAcademy Mindfulness & Temel Yoga Hocalığı / Samsun

SensingBodyAcademy Mindfulness & Temel Yoga Hocalığı / Samsun

26 Şubat 2019 / Samsun

SensingBodyAcademy / Uluslararası Yoga Alliance Sertifikalı Mindfulness ve Temel Yoga Hocalığı– 200 Saat

SensingBodyAcademy ve okulumuzun kurucu hocası Neval Aras, 200 saatlik Mindfulness ve Temel Yoga Hocalığı süresince öğrencilerimizi destekleyerek rehberlik edecek ve işlenmesi gereken konuları, farklı tarzlar, eski ve yeni yaklaşım, gelişen ve değiştirici etki sunan anatomik ve bütünsel yaklaşım bilgileri kapsamında öğrencilerimize aktaracaktır.

Klasik hatha yoga duruş ve varyasyonları, asanaların uygulama ve öğretme metodları, nefes ve meditasyon teknikleri, temel fiziksel ve enerjetik anatomi, bilinçli farkındalık çalışmaları üzerinde durulacak konu başlıklarının başlıcalarıdır. Programın en dönüştürücü ve etkili farkı, diğer beden hareket ve terapi sistemlerini deneyimleyen ve program boyunca farkındalık çalışmalarına önemli bir bölüm ayıran bir nitelikte olmasıdır. Bu sebeple uzmanlasma programimiz yalnızca hoca olmak isteyenler için değil, kişisel pratiğini geliştirmek, güvenli bir şekilde evde yoga pratiğine devam edebilmek, kişisel farkındalığını yaşam içinde kullanılabilecek pratik bir hazineye dönüştürmek isteyen ve ayrıca ders verme becerilerini beden anatomi ve hareketin fizyolojisine uygun olarak geliştirmek isteyen herkes için uygundur ve dönüştürücü etkiye sahiptir.

SensingBodyAcademy’nin bütünsel öğretisini, diğer programlarında olduğu gibi, bu programın da her aşamasında deneyimlemek sürecin etkili noktalarından bir diğeridir. O nedenle bu süreç; öncelikle farkında bir “ben” için alınacak bir yol olarak tanımlanabilir.

Yoga yoluna tutkuyla bağlı olan eğitmen Neval Aras, yoga hocalik programlarının yanı sıra diğer beden hareket sistemleriyle ilişkili temel ve ileri seviye uzmanlık programlarını ve ayrıca akademik çalışmalarını sürdürerek bilgi ve tecrübesine bilimsel verileri de eklemeyi ilke edinmiştir. Verdiği çeşitli atölyeler, öğretici çalışmalar ve farklı stüdyolardaki derslerine, öğrencilerini kişisel beceri ve pratiklerinin yanı sıra hocalık yolunda yüreklendirmeye devam etmekte ve böylelikle birçok kişinin hem yeni bir meslek kazanmasını sağlamakta hem de meslek hayatları boyunca rehberleri olmayı sürdürmektedir. Kendi deneyiminden edindiği tüm bilgileri ve bakış açısını öğrencilerine aktarmaya açık ve paylaşımla verimli hale gelen enerjinin varlığına inanan bir eğitmendir.


Amacı:

SensingBodyAcademy bütünsel öğretisinin hem oluşma sebebi hem de sonucu olan, bilinçli farkındalıkla yaşama ve öğretme sanatının amacı; yapılan her eylemin farkında, sadece bilginin değil, pratiğin de önemine hakim, bedenin nasıl işlediğini bilen, kavramları ilgili alanlar içerisinde değerlendirebilen, aktarırken güçlü bir temelden destek alan ve ne yaptığının bilinciyle yaratıcı ve etkili dersler hazırlayabilen hocalar yetiştirmektir.

SensingBody öğretisi rehberliğindeki bu programa katılmış kişiler, farklı ülkelerde ve illerde dersler vermekte, akademik çalışmalar alanında araştırma desteği sağlamak üzere ekiplerimize katılabilmekte, çapraz beden hareket disiplinlerine dair egzersiz, anatomi, felsefe, psikoloji çalışmalarından geçerek, yoganın nitelikli yayılmasını sağlayabilmekte ve sağlık alanındaki çalışmaları daha yakından takip edebilmek üzere akademimiz bünyesindeki hocalarımız tarafından ayrıntılı çalışmalara yönlendirilebilmektedirler.


Kimler Katılabilir ?

Yogayı bir hayat şekli olarak benimseyerek, uluslararası geçerlilikte bir sertifikanın yanısıra bilgi ve tecrübenin yoğun olarak işlendiği bilinçli farkındalığı temel alan bir programdan geçerek bunu mesleği haline getirmek isteyenler,
Öğrenciliğin yaşam içindeki değerini bilen ve yalnızca kişisel farkındalığını ve bilgilerini derinleştirmek isteyenler,
Yoga öğrencisi olmaya devam ederken, stüdyo dışında, evinde ya da başka bir alanda güvenli pratik yapmak için asanaları, nefesin kullanımını ve meditasyonun detaylarını öğrenmek isteyenler,
Varolan becerilerini, yeniden sağlam temellerle, beden hareket aralığına ve yapısına uygun bir kurgu ve tatta kavramak ve öğretmek isteyenler,
Farkındalık çalışmalarına ve programın temposu dahilindeki pratiklere adapte olabilecek bir zamanda olduğuna inananlar bu programımıza ve böylece ailemize katılabilir.


Tarihler:

26-27-28 Şubat, 2019
2-3-4 Nisan, 2019
30 Nisan, 1-2 Mayıs, 2019
4-5-6 Haziran, 2019


Saatler:

10:00 - 18:00
(inziva dışındaki program günleri içindir)


Yer:

Samsun


*İnziva yeri ve tarihi daha sonra bildirilecektir!

**İnziva konaklama ücreti, program bedeline dahil değildir!


Program Bedeli:

6200 TL, taksitli ödemelerde (3 taksite kadar)
5600 TL, nakit tek ödemelerde
5200 TL, erken ödemelerde

*Erken ödeme için son tarih 15 Haziran 2018!


Eğitmen Hakkında:

Neval Aras, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından eğitmen yetiştirme yetkisini ifade eden E-RYT 500 sertifikasına sahiptir.
Eğitimlerini bütünsel yaklaşım teoremi çerçevesinde vermekte olan Aras, iyi bir eğitmenin yetişebilmesi için, teorik, kişisel pratik ve öğretme yeteneklerinin bütünleşmesi gerektiğine inanmaktadır. Bütünsel yaklaşımı ilke edindiği eğitici rolüne, Yoga NewVita Stüdyolarını ve Uluslararası bir kuruluş olan ve tüm hareket disiplinleri üzerinde çalışmalar yapan SensingBodyAcademy´yi kurarak ve böylece alanında yetkin eğitici eğitmenleri yetiştirerek devam etmektedir.
Çalışma alanlarını bir deneysel oyun alanına da taşıyan Neval Aras, keyifle öğrenmenin de bir bilişsel süreç olduğuna inanmakta ve deneyimlemenin önemini özellikle vurgulamaktadır. Bu nedenle, akademik araştırmaların, oyunsu deneyimlerle buluştuğu, kesin bilgiden öte, dinamiği kavramaya açık eğitmenlerin yetiştirilmesi de Akademimizin temel ilkeleri arasında bulunmaktadır.
Fizik beden, enerji beden, sinir sistemi, beden hareket terapileri ve farkındalık paydasında tüm bu bilgileri buluşturabilmenin bu büyülü yolculuğunu birlikte katettiği, öğrenmeye devam ettiği hocaları arasında; Thich Nhat Hanh, Stanley Keleman, Tom Myers, Jaap Wan der Val, Gil Hedley yer almaktadır.
Bugüne kadar Zeynep Aksoy, David Cornwell, Chris Chavez, Zeynep Çelen, Mey Elbi, Çağ Gürle, Todd Tesen, Sianna Sherman, Carlos Pomeda, Seane Corn, Elena Brower gibi yurtdışında ve Türkiye´deki birçok harika hoca ile de çalışmalar yapmıştır.
Çalışmalarını Türkiye´de verdiği eğitimlerle başlatan Neval Aras, Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi, Hocalar için İleri Seviye Anatomi Eğitmenlik Eğitimi, İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi, Sinir Sisteminin Evrimsel Gelişimi üzerine eğitimlerini yurtdışında vermeye devam etmekte; SensingBodyAcademy kapsamındaki akademik ve disiplinler arası çalışmaları, alanındaki uzman eğitmen arkadaşlarıyla yürütmekte ve yaşayan, kavrayışı güçlü eğitmenlerin yetişmesine olan katkısını ülkemiz ve çalışma yaptığı diğer ülkelerde sürdürmektedir.


Bilgi için aşağıdaki iletişim detaylarını kullanabilirsiniz:

ayse@sensingbodyacademy.com
+90 (537) 741 8582