Ayşe Tuğçe TOP /

Ayşe Tuğçe TOP

AYŞE TUĞÇE TOP:

1993 yılında Almanya’da doğdu. Sporla çok erken yaşta tanıştı. Hem annesi hem de babası Wushu alanında antrenör olduklarından 4 yaşında Wushu ile tanıştı. Bodrum’a taşınarak stüdyolarını açan ailesi ile birlikte çalışmalarını orada sürdüren Ayşe Hocamız, 18 yaşına kadar Wushu sporunu hem yarışmacı hem de sporcu olarak yapmaya devam etti.     

2003 - 2013 yılları arasında Türkiye’de ve Almanya’da yarışmalara katılarak dereceler aldı. 2006 yılında Wushu Türkiye Milli Takımı’na da seçilen Ayşe, 2013 yılında Türkiye Wushu Federasyonu’nun açtığı antrenörlük kurs ve sınavlarından geçerek Siyah Kuşak 2. Duan’la beraber 1. Kademe antrenörlüğünü aldı.

Kariyeri boyunca, Taichiquan, Chigong, Nanquan, Çanquan, Jianshu, Daoshu, Qiangshu, Gunshu, Baguazhang, Çaquan, Wingchun, Bajiquan stillerini uygulayan Ayşe Tuğçe, halen uluslararası Tao seminerlerine katılarak, bu alandaki devam eğitimlerini sürdürmektedir.

Beden hareket disiplinleri ile olan tanışıklığının yanısıra 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Hocamız, üniversite yıllarında yogayla tanıştı ve farklı eğitmenler ve tarzlarda yoga derslerine katıldıktan sonra, SensingBodyAcademy bünyesinde açılan Neval Aras ile Uluslararası Yoga Alliance Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamladı.

 

EĞİTİM & SERTİFİKALAR: 

· Uluslararası YA Onaylı İleri Seviye Yoga ve Anatomi Eğitimi / Eğitmen: Neval Aras - SensingBodyAcademy

· Uluslararası Yoga Alliance Onaylı Temel  Yoga Eğitmenlik Eğitimi Asistanlığı / Eğitmen: Neval Aras - SensingBodyAcademy

· Uluslararası YA Onaylı Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi / Eğitmen: Neval Aras - SensingBodyAcademy

· Tao : Halberd Formu / Eğitmen: Master Lü Wei

· Bagua with Master Ge Chunyan

· Türkiye Wushu Federasyonu Wushu Tao 2. Duan

· Türkiye Wushu Federasyonu 1. Kademe Antrenörlük