Neval ARAS /

Neval ARAS

Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından eğitmen yetiştirebilme yetkisini ifade eden E-RYT 200 – RYT 500 sertifikasına sahip olan Neval Aras, uluslararası bir kuruluş olan SensingBodyAcademy ve Stüdyolarının kurucu hocasıdır.

 

Yoganın yanısıra, birçok farklı beden hareket sistemine dair eğitim ve akademik çalışmalarını sürdürmeye devam eden Neval Aras, bilgi ve tecrübesine bilimsel verileri eklemeyi ilke edinmiştir.


Fizik beden, enerji beden, sinir sistemi, beden hareket terapileri alanlarındaki bilgilerini farkındalık paydasında buluşturan Neval Aras’ın yolcuğunda beslendiği ve öğrenmeye devam ettiği hocaları arasında; Thich Nhat Hanh, Stanley Keleman, Tom Myers, Jaap Wan der Val, Gil Hedley yer almaktadır. 

 

Neval Aras, keyifle öğrenmenin de bir bilişsel süreç olduğuna inanmakta ve verdiği eğitimlerinde deneyimlemenin önemini özellikle vurgulamaktadır. Bu nedenle, akademik araştırmaların, oyunsu deneyimlerle buluştuğu, kesin bilgiden öte, dinamiği kavramaya açık eğitmenler yetiştirmeyi, kurduğu SensingBodyAcademy’nin temel ilkeleri arasında özellikle vurgulamaktadır.

 

Bilinçli Farkındalık ve Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi; farklı hareket disiplinlerindeki hocalar için Temel ve İleri Seviye Anatomi Eğitimi; embriyoloji ve insan türünü farklılaştıran gelişim serüveni üzerine yaptığı çalışmaları temel alarak, Sinir Sisteminin Evrimsel Gelişimi üzerine eğitimler vermekte olup SensingBodyAcademy kapsamındaki akademik ve disiplinler arası çalışmaları, alanındaki uzman eğitmen arkadaşlarıyla yürüterek; yaşayan, kavrayışı güçlü eğitmenler yetiştirmeye, başta İstanbul olmak üzere, farklı birçok  il ve ülkelerde devam etmektedir.