Enerji Beden Serileri 1: Muladhara Chakra ve Köklerin Anatomisi

Tarih: 06.12.2017

6 Aralık 2017, Çarşamba / SensingBodyAcademy, İstanbul

Enerji Beden Serileri 1: Muladhara Chakra ve Köklerin Anatomisi

Pelvis ve Kök çakra odaklı atölye çalışmasıdır. Beden ve enerji beden atölye çalışmalarının ilki, kök´ten gelen ve kök´le kurulan bağ ile başlayacaktır.

Pratiğine bilinçle yaklaşmak, şifa niyeti ile bedenindeki farklılıkları ve derinlikleri keşfetmek, yaşam boyu canlı ve taze bir varoluş için hareketin işlevselliğiyle buluşmak, bu atölyenin ana amaçları arasındadır!

Her ne kadar, bedenin tüm parçalarında stresi taşıyor olsak da, istemli ya da istemsiz yükü en çok taşıyan ve en çok çalışmak istediğimiz bölgedir kök bölgemiz. Fiziksel alana yansıyan onlarca duygunun, varlık alanından dışa vurumunu yansıtır. 

Kalçaları, kapalı, sıkışık hissetmemize etken duygusal nedenler, hangi fiziksel sonuçlarla bizi buluşturuyor ve altta yatan, doğduğumuz an´dan bu yana, hatta daha varolmadığımız dönemlerden, kollektif bilincin de etkisiyle daha derinlerden bu güne neler taşıyoruz? 

İşte bu noktada, ilk iki ana enerji noktasının fiziksel bölgesi olan "pelvis", yani bir diğer tabirle, "bedenin hurda çekmecesi" üzerindeki, fiziksel, duyusal ve duygusal çalışmalara ihtiyaç duyarız. Ne bulduysak içine tıkıştırdığımız bu alan, birçok duygusal tepkinin fiziksel yansımaları ile dolup taşmış olabilir. Bu mükemmel benzetmenin bize dediği gibi; "nasıl başa çıkacağını bilmediğin deneyimleri, duyguları o çekmeceye doldurmuş ve etkilerini de hala bedeninde taşıyor olabilirsin!"

Enerjetik olarak bakıldığında pelvis, birinci ve ikinci çakra, enerji merkezlerini içerir. Buradan yayılan enerjinin de bize söyleyecekleri olabilir.

Kalça bölgesini ve ona komşu beden parçalarını etkileyecek ve içinde gevşeyeceğimiz asanalar ile bedenimizin belki de hangi noktasının bizi nereye yönlendirdiği bilincini de daha fazla kavramaya başlayacağız. Özellikle, kalçalara boyun eğdiğimiz öne katlanmalardaki ana engel belki de o hep suçladığımız arka bacak kaslarımız değildir. 

Çalışmada fiziksel ve duyusal, duygusal etkiler, eşzamanlı ve karşılaştırmalı aktarılacak, iç içe geçmişliğin anatomisine asanaların içinde derin şekilde bakılacaktır. Öne katlanmaların fiziksel anatomisi ise farklı gidiş yolları ile birlikte pelvis odaklı olarak konularımız arasında olacaktır

Çalışma tüm sebepleri içine alarak bütünsel bir yaklaşımla, yoga pratiği içinde sunulacaktır.


Tarih:

6 Aralık 2017


Buluşma Saati:

19:00 - 21:30


Ücret:

140 TL 


Yer: 

SensingBodyAcademy, İstanbul


İletişim ve ön kayıt için:

info@sensingbodyacademy.com
0(212) 279 98 76