Manipura Chakra: Duyguların Dansı Renklerin Savaşı

Tarih: 15.04.2018

15 Nisan 2018 / Bodrum Wushu Merkezi

Manipura Chakra: Duyguların Dansı Renklerin Savaşı

Bedenin fiziksel merkez kırılım alanlarından biri olan solar plexus ve çevresi ile duygusal ve yaşamsal değişim ve dönüşüme odaklılığı temsil eden Manipura çakra atölye çalışmasıdır.

Beden ve enerji beden atölye çalışmalarının ikincisi olan bu çalışmanın alanı, kök´ten gelen ve kök´le kurulan bağ ile başladığımız yolculuğun arkasından, yeniden benlik merkezine dönmeden önce önemli bir durak ve değerlendirme sürecini temsil eder.

Derinlerde şu soruyu sordurur: Mula ile kurduğun bağ ile mi buradasın? Evet, duygular, yaşamsal ihtiyaçlar ve yerini belirleme arzusu alevlendi ve şimdi bu elinde barındırdıklarınla kurduğun bağ, gerçekten duyumsadığın öz ihtiyaçlarından mı doğuyor? Yani, hareketi yapan sen misin?

Yakan ısı ve ışığından dolayı “ Işıldayan Cevherlerin Şehri” olarak anılan Manipura Chakra nın elementi “ateş”tir. Tecrübeyle gelen bilgelik, kendine güven duyma hali, mutluluk gibi doğru kararlar vermeye yardım edecek birçok cevherin buluştuğu yer, merkez’dir. İşte yine aynı soru? Tüm bunlar sağlam bir kök’ten mi geliyor? Yoksa kararlarını güçlü bir merkezden vermeye, bu ateşin içinden geçmeye hazır mısın?

Çalışma boyunca yapacağımız pratik ve sohbetlerle, Manipura Chakra’yı resmedeceğiz. Ve tabii ardından da bizim ısımız ve ışığımız nerede?, nereden geliyor? Bunlara kendi tecrübemiz ve alanın tecrübeleri ile birlikte bakacağız.

Ses, nefes meditasyonu yapacak,

Fiziksel, duyusal, duygusal eşzamanlı etkileşim halinde etki yaratan yoga ve dans hareketleri ile fiziksel alanımızla bağ kuracağız,

“Benlik, Ben Olma ve Sorumluluğun Kökeni’ne” doğru bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

İhtiyacın olan şeyler orada. Belki sadece biraz dağınık ve hangi iki resim yan yana geldiğinde senin için daha keyifli bir kombinasyon yaratacak bilmiyorsun. Parçaları, güvenle ve senin istediğin kadar adım atarak birleştirmeye var mısın?Tarih:

15 Nisan 2018


Buluşma Saati:

18:30 - 22:00


Ücret:

150 TL


Yer:

BODRUM Wushu


İletişim ve ön kayıt için:

ayse@sensingbodyacademy.com
0537 741 85 82