Akademik Çalışmalar

Akademik Çalışmalar

Akademimizdeki tüm eğitimler, belirli bir sıra ve birbirini takip eden seviyelerde verilmektedir. Böylece, teorik eğitimin, pratiklerle içselleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitim sürecinin ilerleyen aşamalarında, belirli bir alanda uzmanlaşmak, derinleşmek isteyen öğrencilerimiz, bünyemizdeki akademisyenler ve uzmanlar tarafından verilen eğitim ve atölye çalışmalarına katılabilmektedirler.

Bununla birlikte, Akademimiz, bu dalların pratiğini yapmak isteyen öğrencilere, bu öğreti kapsamında dersler, kamplar, atölye çalışmaları, sosyal etkinlikler sunmaktadır.

SensingBodyAcademy, hareketin, düşünceden, hislerden, hayatın içinde tüm var olanlardan ayrı bir parça olmadığına inanır.

Beden hareket eğitimleri, hareketin ve davranışın ortaya çıkışına etki eden ve yapılan fiziksel uygulamanın veya davranışın sonucu olarak yansıyan faktörlerin doğasına ilişkin bilinçli farkındalık eğitimleri ile desteklenecektir.

SensingBody Öğretisi, tüm aşamalarda, ülkemizin seçkin üniversitelerinde görev yapan, alanlarında uzman akademisyenler; fizyoterapi uzmanları, spor psikologları, sosyologlar tarafından desteklenmektedir. Eğitim sürecimizin sonunda, akademik araştırmalarda yer alma şansı, katılımcılarımıza sunulacak alanlardan biri olacaktır. Uzmanlık alanını daha da öteye taşımak isteyen öğrencilerimiz, akademimizde aldıkları eğitimler sonrasında, hocalarımız tarafından en doğru şekilde yönlendirilerek, yüksek lisans ve doktora alanlarına teşvik edilebileceklerdir.

Eğitmenlerimiz, uygulamada bulundukları alanlarda, hem kendileri hem de öğrencileri için, güvenli ve sağlıklı bir pratik ortamı oluşturabilecek, uzman oldukları alanlarla ilgili felsefi, psikolojik, sosyolojik yeterliliklere de sahip olmaları hedeflenerek yetişmektedirler.

 

 

 

 

 

Keyworks: 
yogamindfulnessistanbul yogafarkındalık, thich nhat hanh, osho, pranayama, nefes, fizyoloji, dans, pilatesyüzme, akademi, tırmanışyoga stüdyosu, spiritüel, somatik, psikosomatik, aile dizimi, family constellation, dans terapi, hareket, retreat, yoga kampıinziva, yoga okulu, teacher training, meditasyon, nefes terapisi, yoga terapi uygulama seansları, yoga eğitmenlik sertifika programı, SensingBodyAcademySBANeval Aras, yoga terapi yüksek lisans programı, İstanbulyogaİstanbul Yoga Merkeziİstanbul Yoga CenterIstanbul Yoga Center, Yoga Üniversitesi, yoga tatili, Bilinçli Farkındalık, Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi, Anatomi ve İleri Seviye Yoga Eğitimi, enerji