Neval Aras

SensingBodyAcademy, Kurucu, Beden Hareket Sistemleri ve Mindful Uygulamalı Eğitimler Direktörü

SBA Yönetim Kurulu

Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından eğitmen yetiştirebilme yetkisini ifade eden E-RYT 200 – RYT 500 sertifikasına sahip olan Neval Aras, uluslararası bir kuruluş olan SensingBodyAcademy ve Stüdyolarının kurucu hocasıdır. Yoganın yanısıra, birçok farklı beden hareket sistemine dair eğitim ve akademik çalışmalarını sürdürmeye devam eden Neval Aras, bilgi ve tecrübesine bilimsel verileri eklemeyi ilke edinmiştir.
Fizik beden, enerji beden, sinir sistemi, beden hareket terapileri alanlarındaki bilgilerini farkındalık paydasında buluşturan Neval Aras’ın yolcuğunda beslendiği ve öğrenmeye devam ettiği hocaları arasında; Thich Nhat Hanh, Stanley Keleman, Tom Myers, Jaap Wan der Val, Gil Hedley yer almaktadır. 

Neval Aras, keyifle öğrenmenin de bir bilişsel süreç olduğuna inanmakta ve verdiği eğitimlerinde deneyimlemenin önemini özellikle vurgulamaktadır. Bu nedenle, akademik araştırmaların, oyunsu deneyimlerle buluştuğu, kesin bilgiden öte, dinamiği kavramaya açık eğitmenler yetiştirmeyi, kurduğu SensingBodyAcademy’nin temel ilkeleri arasında özellikle vurgulamaktadır.

Bilinçli Farkındalık ve Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi; farklı hareket disiplinlerindeki hocalar için Temel ve İleri Seviye Anatomi Eğitimi; embriyoloji ve insan türünü farklılaştıran gelişim serüveni üzerine yaptığı çalışmaları temel alarak, Sinir Sisteminin Evrimsel Gelişimi üzerine eğitimler vermekte olup SensingBodyAcademy kapsamındaki akademik ve disiplinler arası çalışmaları, alanındaki uzman eğitmen arkadaşlarıyla yürüterek; yaşayan, kavrayışı güçlü eğitmenler yetiştirmeye, başta İstanbul olmak üzere, farklı birçok  il ve ülkelerde devam etmektedir.

SBA Danışma Kurulu

Jinekolog Op. Dr. Kağan Kocatepe

Op. Dr. Kağan Kocatepe ilköğrenimi  Wesperloh Koleji, Hamburg, Almanya’da tamamlayıp, 1985 yılında İstanbul Erkek Lisesi´nden mezun olduktan sonra İstanbul Tıp Fakültesi´nde Tıp eğitimi aldı. Beyoğlu Devlet Hastanesi´nde kısa bir süre Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları asistanı olarak çalıştıktan sonra, 1991 yılında İstanbul Tıp Fakültesi´nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başladı. 1997 yılından itibaren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak önce Adana´da askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 2007 yılına kadar Okmeydanı SSK Hastanesi 1.Kadın-Doğum servisinde uzman doktor olarak çalışan Op. Dr. Kağan Kocatepe 2007 yılından beri tümüyle serbest çalışmaktadır. Uzmanlık tezini  ‘’Erken İntrapartum Dönemde Uygulanan Doppler Analizi, Amniyos Sıvısı Volümü Değerlendirmesi ve Kardiyotokografi Bulgularının Fetal Prognoz ile İlişkisi’’ hakkında yapmıştır.

Uzmanlık tezini; "Erken İntrapartum Dönemde Uygulanan Doppler Analizi, Amniyos Sıvısı Volümü Değerlendirmesi ve Kardiyotokografi Bulgularının Fetal Prognoz ile İlişkisi, Istanbul 1996" konusunda veren Hocamızın mesleki deneyim alanları;

*Yüksek rizikolu gebeliklerin izlenmesi ve sonuçlandırılması

*Genel Jinekolojik ve doğumla ilgili patolojik durumların tanı ve tedavisi

*Prenatal Tanı

*Gebelikte Doppler analizi

*İnfertil hastaya yaklaşım ve tedavi

*Laparoskopik tanı ve tedavi

*Kolposkopik tanı ve tedavi

*Menopozlu hastada koruyucu hekimlik alanlarıdır.

 

Yayınlanmış kitapları ve çevirileri;

9 Ay 10 Gün; Medicana Sağlık Ansiklopedisi, İtalyancadan Çeviri, Ana Yayıncılık (4 cilt); Man, The Manipulator, İngilizceden Çeviri, Kuraldışı Yayınları; 28 Gün / Kadın Olmak; Hafta Hafta Gebelik

SensingBodyAcademy danışman doktorlarımızdan Op. Dr. Kağan Kocatepe uzun yıllardır sürdürdüğü batı tıbbı hekimliğinin bilgi ve deneyimlerinin yanısıra, NLP Master Practitioner ve Trainer, Klinik Hipnoz, Certified Coach ve Quantum Practitioner kimlikleri ile de çalışmalarımızda öğrencilerimize bu alanların ortak paydasından ve çok yönlü bir bakış açısı ile bilgilerini aktaracak eğitim ve krslarla bizlerle birlikte olacaktır. Ayrıca Kağan Hocamızın özel ilgi ve çalışma alanları arasında Enneagram ve Fetal Psikoloji bulunmaktadır.

 

SBA Danışma Kurulu

Dicle Aras

SensingBodyAcademy danışman hocalarımızdan ve Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Fakültesi hocalarından Dr. Dicle Aras, üniversitede, insan anatomisi ve fizyolojisi, ilk yardım, doğa sporları, kaya tırmanışı, antrenman uygulaması ve alan testleri, rekreasyon liderliği, sporda kondisyon, bilimsel araştırma teknikleri alanlarında dersler vermektedir.

Uluslararası birçok yayını ve yürüttüğü projesi bulunan Dicle Aras’ın özellikle uzmanlaştığı araştırma alanları arasında ayrıca egzersiz fizyolojisi, fiziksel uygunluk ve sağlık, spor kaya tırmanışı yer almaktadır.

Teknik koordinatörlük, editörlük, hakemlik gibi sürdürdüğü diğer mesleki deneyimlerin yanı sıra Romanya’da düzenlenen 16. Uluslararası Beden Eğitimi ve Sporda Perspektifler Konferansı´nda bilim kurulu üyeliği ve oturum başkanlığı, Polonya’da düzenlenen 3. Uluslararası Watsu Konferansı´nda bilim kurulu üyeliği görevleriyle önemli birçok uluslararası bilimsel komite ve kurulda yer almıştır.    

Dicle Aras, SensingBodyAcademy tırmanış branşı bölüm hocası olarak hareket bilimlerine özel anatomi ve fizyoloji bilgi ve deneyimleri ışığında eğitimler ve kurslar vermekte ve Akademik Araştırmalar ve Eğitim Destek Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yüksek lisans ve doktora tezlerini; Kaya Tırmanıcılarında Düşme Kaygısının Tırmanış Sırasında Görülen Bazı Fizyolojik Değerlere Etkisi ve Sekiz Haftalık Spor Kaya Tırmanışı Antrenmanının Kalp ve Seçilmiş Fiziksel ve Fizyolojik Parametrelere Etkisi konularında yapmış olan Hocamızın, farklı konular üzerindeki deneysel çalışma ve makalelerine de SensingBodyAcademy Akademik Çalışmalar alanından ulaşabilirsiniz.

 

Keyworks: 
yogamindfulnessistanbul yogafarkındalık, thich nhat hanh, osho, pranayama, nefes, fizyoloji, dans, pilatesyüzme, akademi, tırmanışyoga stüdyosu, spiritüel, somatik, psikosomatik, aile dizimi, family constellation, dans terapi, hareket, retreat, yoga kampıinziva, yoga okulu, teacher training, meditasyon, nefes terapisi, yoga terapi uygulama seansları, yoga eğitmenlik sertifika programı, SensingBodyAcademySBANeval Aras, yoga terapi yüksek lisans programı, İstanbulyogaİstanbul Yoga Merkeziİstanbul Yoga CenterIstanbul Yoga Center, Yoga Üniversitesi, yoga tatili, Bilinçli Farkındalık, Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi, Anatomi ve İleri Seviye Yoga Eğitimi, enerji